Banery reklamowe katowice

Polska tonie w reklamach

Przestrzeń publiczna w naszym kraju pozostawia nadzwyczaj dużo do życzenia. W dużym stopniu jest to istotnie podyktowane długim okresem komunizmu, który wypaczył nie tylko design ulic, jednostek mieszkalnych, ale również sposób postrzegania dobra wspólnego przez nas samych. I tu niestety należy zwrócić uwagę na jedną sprawę, którą dość łatwo dałoby się u nas naprawić, niemniej jednak tak się nie dzieje – wszechobecne, fatalnie opracowane reklamy.
Z jednej strony każdy z nas w pewien sposób zauważa, iż w wielu przypadkach ulice wyglądają jak śmietniki a nieraz nieomal każda wolna przestrzeń zatapiana jest przez przekrzykujące się obopólnie reklamy obuwia czy też obróbek blacharskich. Narzekamy na to… a w następnej kolejności zakładamy prywatną firmę i istotnie chcemy, ażeby była jak w największym stopniu dostrzegalna! No co, w końcu to moja firma, moja własna, musi być widoczna, muszę mieć użytkowników, no co, ja nie będę miał?
I dzięki temu Polska tonie, a my zatapiamy się razem z nim, bowiem ludzie ogarnięci paskudną przestrzenią stają się podirytowani a z czasem rozjątrzeni. Latem nie oddziałuje to na nas tak mocne, ale w listopadzie… Gdyby jeszcze miasta wyglądały bardzo dobrze, a tu Banery Reklamowe Katowice połyskują w neonowych odcieniach, a Ogłoszenia Gdańsk w kiepsko dostrojonych do siebie barwach. Wszyscy pragną taniej i głośniej, a niestety nie jest to właściwa droga do celu.
Na szczęście zaczyna się robić poniekąd lepiej, jeśli rozchodzi się o witryny. Kawiarnie oraz restauracje inwestują w intrygujący szyld, zgodny z zasadami estetyki, dlatego, że wiedzą, że jeśli będzie on do chrzanu, nie przyciągnie nadto wielu klientów. Ich ulotki również stają się coraz to lepsze. Czas, aby z reklamami firm stało się podobnie.


Możliwość komentowania jest wyłączona.